Connect with us

Kombetarja e Kosoves

Çështja e trajnerit të Kosovës, Munishi: Na e kanë bërë sikur Lul Raka, dy javë vendimtare

Published

on

0 0
Read Time:27 Second

Trajneri i njohur kosovar, Ismet Munishi e ka komentuar çështjen e trajnerit të Kosovës.

Federata e Futbollit e Kosovës ende nuk e ka caktuar trajnerin e ri, ndërsa Munishi ironizoi pak.

“Na e kanë bërë sikur Lul Raka, dy javë vendimtare. Me marrë një selektor të mirë. Të gjithë emrat që janë përfol janë trajnerë të mirë. T’i krijojmë edhe ne klimë të përshtatshme për me punu. Me këta rumunët e kam një inati pak më të veçantë. Duhet mi mujt edhe atje edhe këtu”, tha Munishi në T7.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Kombetarja e Kosoves

FIFA: Kosova bie për tri pozita, Shqipëria nuk lëviz

Published

on

0 0
Read Time:54 Second

Federata Ndërkombëtare e Shoqatës së Futbollit (FIFA) ka publikuar ranglistën e re të kombëtareve.

Kosova, sipas të dhënave të fundit, ka rënë për tri pozita, nga 102 ku ishte më 15 shkurt, në 105 në publikimin e sotëm.

Ndërkaq, Shqipëria ka mbetur në pozitën e njëjtë, atë të 66-tën.

Kosova në tri ndeshjet e fundit miqësore ka arritur një fitore dhe dy humbje. Armeninë e mposhti me rezultat minimal 1-0 si mysafir, ndërsa u mposht nga Hungaria dhe Norvegjia me rezultat 2-0 respektivisht 3-0.

Shqipëria në anën tjetër, nga katër miqësoret e zhvilluara nga marsi i këtij viti, ka arritur dy fitore dhe dy humbje, kurse në Evropianin që po zhvillohet aktualisht, deri më tani ka një humbje dhe një barazim.

Pozita e parë, e dytë dhe e tretë mbetet të pandryshuar, me Argjentinën, Francën e Belgjikën, kurse Brazili dhe Anglia i kanë ndërruar pozitat nga matjet e fundit, dhe aktualisht gjenden në pozitën 4, respektivisht të 5-të.

Në pozitën e 6 është Portugalia, e pasuar nga Holanda, Spanja, Kroacia dhe Italia, që përmbyllin top-10.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Kombetarja e Kosoves

Abdixhiku takohet me Zhegrovën: Potenciali i tij, aset kombëtar

Published

on

0 0
Read Time:17 Second

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku është takuar me futbollistin shqiptar, Edon Zhegrovën.

Ai thotë se Zhegrova është djalë i jashtëzakonshëm, dhe përveç talentit, ai po shijon e krijon majat e futbollit evropian.

Për takimet me Zhegrovën, Abdixhiku thotë se janë gjithnjë kënaqësi, si dhe shton se potenciali që ai ka, është një aset kombëtar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Kombetarja e Kosoves

Agim Ademi e përmirëson gabimin, tash e përmend pak Fadil Vokrrin, krahas ish-kryetarëve të tjerë

Published

on

0 0
Read Time:44 Second

As kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e as shtëpia e futbollit kosovar dhe as Komiteti Ekzekutiv i FFK-së nuk e kishin përmendur legjendën e futbollit kosovar, Fadil Vokrri, në përvjetorin e tetë të pranimit të Kosovës në UEFA.

Injorimi i njeriut më meritor të pranimit të FFK-së në organizatën më të madhe të futbollit evropian kishte ngjallur reagime të ashpra në opinionin e gjerë, shkruan “Gazeta Express”.

E sot, me rastin e përvjetorit të tetë të anëtarësimit të Kosovës në FIFA, kreu i FFK-së e ka përmendur legjendën e futbollit, Vokrri, në një status në rrjetet sociale, krahas ish kryetareve tjerë të FFK-së.

Kësaj radhe edhe FFK-ja në një postim për 8-vjetorin e pranimit të Kosovës në FIFA e ka përmendur Vokrrin, të cilin nuk e përmendi fare ditë më parë në përvjetorin e Kosovës në UEFA.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=