lajmesportive-admin

Koulibal afër ligës arabe

Arabia Saudite është duke e ndryshuar shumë futbollin sa i përket ofertave ndaj lojtarëve. Së fundmi të shumtë kanë qenë futbollistët që luajnë në Europë që kanë marrë oferta nga klubet saudite. Këtë herë objektivi është mbrojtësi i Chelsea-t Kalidou Koulibaly. Al-Hilal i ka bërë një ofertë Chelsea-t për të blerë mbrojtësin senegalez.

Read More

Shqipëria synon fitoren ndaj Moldavisë me stadiumin e stërmbushur

Shqipëria do të përballet me Moldavinë në ndeshjen e dytë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Ndeshja do të zhvillohet në “Air Albania”, me fillim nga ora 20:45. Kombëtarja shqiptare renditet në vendin e fundit në Grupin E, me zero pikë pas një ndeshje. Pas vetes Shqipëria do të ketë tifozët, pasi janë shitur të gjitha…

Read More

Frikë nga një sulm i Chelsea-t, Milani nxiton të “blindojë” francezin

Milani po pret me padurim mbylljen e marrëveshjes së re me portierin francez Mike Maignan, për të shmangur një sulm të mundshëm nga Chelsea. 27-vjeçari është një nga lojtarët e paktë që konsiderohet i patransferueshëm nga Cardinale dhe ka vullnet për të gjetur një marrëveshje të re. Milani nuk ka ndërmend ta privojë veten nga…

Read More

Nuk po ndalen arabët, kërkojnë shërbimet e Mahrez e Aubameyang

Klubi i Arabisë Saudite, Al-Ahli thuhet se do t’i ofrojë Riyad Mahrez 100 milionë euro (85.6 milionë £) plus bonuse, pasi ata kërkojnë ta bindin atë të largohet nga Manchester City. Siç raportohet nga Foot Mercato, një delegacion duke përfshirë kryetarin e Al-Ahli, Waleed Muath ka qenë në Londër për të diskutuar mundësinë e marrëveshjeve…

Read More