AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Agim Ademi e përmirëson gabimin, tash e përmend pak Fadil Vokrrin, krahas ish-kryetarëve të tjerë

As kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e as shtëpia e futbollit kosovar dhe as Komiteti Ekzekutiv i FFK-së nuk e kishin përmendur legjendën e futbollit kosovar, Fadil Vokrri, në përvjetorin e tetë të pranimit të Kosovës në UEFA. Injorimi i njeriut më meritor të pranimit të FFK-së në organizatën më të…

Lexo me shume

Trajneri i ri i “Dardanëve”, Foda: Me pak ndryshime mund të arrihen suksese të mëdha

Franco Foda është emëruar zyrtarisht trajneri i Kombëtares së Kosovës, duke firmosur një kontratë 2 vjeçare me “Dardanët”. Në konferencën për shtyp në ditën e prezantimit të tij, presidenti i FFK-së, Agim Ademi tha se Foda është trajner i rezultateve dhe se nën drejtimin e tij pret që Kosova të bëjë histori në garat ndërkombëtare….

Lexo me shume

Çështja e trajnerit të Kosovës, Munishi: Na e kanë bërë sikur Lul Raka, dy javë vendimtare

Trajneri i njohur kosovar, Ismet Munishi e ka komentuar çështjen e trajnerit të Kosovës. Federata e Futbollit e Kosovës ende nuk e ka caktuar trajnerin e ri, ndërsa Munishi ironizoi pak. “Na e kanë bërë sikur Lul Raka, dy javë vendimtare. Me marrë një selektor të mirë. Të gjithë emrat që janë përfol janë trajnerë të…

Lexo me shume
Resize text-+=