Connect with us

UEFA Champions League

Bayern Munich ia del, bavarezët mposhtin Arsenal dhe shkojnë në gjysmëfinale

Published

on

0 0
Read Time:21 Second

Bayern Munich ka arritur të kalojë në fazën gjysmëfinale të Champions League, duke mposhtur Arsenal me rezultatin minimal 1-0.

Autori i vetëm i këtij goli ishte ylli gjerman, Joshua Kimmich. Në minutën e 63′, Guerriero asistoi për mesfushorin gjerman dhe ky i fundit ndëshkoi Arsenal.

Rezultati i përgjithshëm i kësaj sfide ishte 3-2 për gjermanët, duke bërë që Bayern Munich të jetë në gjysmëfinale të Champions League.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

UEFA Champions League

Karrica bën heroin në fund, Ballkani fiton me rikthim ndaj Santa Colomas

Published

on

0 0
Read Time:1 Minute, 3 Second

Kampioni i Kosovës Ballkani ka bërë një rikthim fantastik për ta mposhtur skuadrën e Andorrës UE Santa Coloma, në ndeshjen e vlefshme për raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Edhe pse ishin favorit të padiskutueshëm, skuadrës kosovare iu nevojit shumë punë për të fituar me rezultat 1:2 në fund.

Youssef El Ghazoui kaloi Coloman befasisht në epërsi, duke përfituar nga një top i bukur pas një gabimi të Lindon Emërllahut (25’).

Pas kësaj, Ballkani u këndell duke krijuar disa aksione të bukura por që s’arritën t’i finalizonin.

Ishte mbrojtësi Arbër Potoku që fitoi penallti pasi iu bë një ndërhyrje e rëndë në zonë, nga ku gjyqtari akordoi 11-metërsh, të cilën më pas e konkretizoi për mrekulli Emërllahu (42’).

Pjesa e dytë ishte shumë më e qetë. Dy skuadrat tentuan të krijonin raste por që rezultuan të jenë larg finalizimit.

Ballkani ishte më dominuese në posedim dhe golin e fitores e realizuan krejt në fund. Bernard Karrica me një super goditje pas asistimit të Kryeziut e la të shtangur portierin vendas (89’).

Ndeshja kthyese do të zhvillohet pas një jave në Podujevë, ku Ballkani tani është edhe më afër që ta bëjë historinë dhe të avancojë në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve.


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

UEFA Champions League

Rikthehet Champions, Ballkani luan ndaj Santa Coloma

Published

on

0 0
Read Time:33 Second

Kampioni i Kosovës në futboll Ballkani, sot do ta nis aventurën evropiane.

Me fillim nga ora 20:00 do ta zhvillojë ndeshjen e parë kualifikuese ndaj ekipit nga Andorra, UE Santa Coloma.

Loja do të jetë e vlefshme për rrethin e parë kualifikes në Champions League.

Ekipi i drejtuar nga Ilir Daja, do të mundohet që çështjen e fituesit ta zgjidh qysh në takimin e parë.

Ndeshja e kthimit luhet pas një jave në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Tek skuadra nga Suhareka ka pasur disa largime, por kampioni është fuqizuar me prurje të reja sivjet.

Mbetet të shihet nëse do t’ju ec gjithçka në rregull kampionëve të Kosovës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

UEFA Champions League

UEFA ndan grupet para shortit të Champions League, pritet përballje shqiptarësh në fazën kualifikuese

Published

on

0 0
Read Time:48 Second

Me mbarimin e Kampionatit Evropian të futbollit, për të mos thënë 5 ditë para finales së madhe do të rikthehen sërish sfidat e klubeve, ku më 9 korrik ekipet kampione të secilit shtet (që nuk ka një vend të garantuar në Champions League) do të nisin fazën kualifikuese, ku një ndër këto ekipe janë edhe kampionët tanë, të Egnatias.

Shorti për kualifikueset e Champions League do të hidhet ditën e martë dhe pjesë e tij janë edhe shumë ekipe shqiptare si Ballkani, Struga dhe Deçiçi i Tuzit dhe një ditë para shortit, UEFA ka ndarë edhe minigrupet për të lehtësuar proçesin e përzgjedhjes së skuadrave.

Kështu, grupi i parë është ndarë në dy pjesë, ku në pjesën e parë gjendet ekipi i Ballkanit, ndërsa në të dytën Egnatia dhe Struga, pra kjo do të thotë se mund të shohim një përballje midis skuadrave shqiptare që në fazën e parë kualifikuese, më saktë një përballje Ballkani-Egnatia, Ballkani-Struga ose Ballkani-Decic.


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=