Khvicha Kvaratskhelia, lojtari më i mirë i ri i sezonit në Ligën e Kampionëve

Paneli i Vëzhguesve Teknik të UEFA-s ka zgjedhur Khvicha Kvaratskhelian si lojtarin e ri më të mirë për sezonin 2022/23 në Ligën e Kampionëve. Gjeorgjiani 22-vjeçar me paraqitje të mira ndihmoi Napolin të arrinte deri në çerekfinale të kësaj gare. Statistikat e Kvaratskhelia në Ligën e Kampionëve këtë sezon: Paraqitjet: 9 Gola: 2 Asistime: 4…

Read More

Ia fitoi Championsin Cityt, Rodri zgjidhet futbollisti i sezonit

Rodri është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2022/23 në Ligën e Kampionëve. Paneli i Vëzhguesve Teknik i UEFA-s ka zgjedhur mesfushorin e Manchester Cityt si lojtarin e sezonit. 26-vjeçari u paraqit në 12 ndeshje këtë sezon në Ligën e Kampionëve, teksa shënoi dy gola. Spanjolli ishte golashënues në fitoren 1:0 në finalen ndaj…

Read More

Formacioni më i mirë i Championsit, City dominon me shtatë lojtarë

Më pak se 24 orë pas shpalljes së Manchester City-t kampion i kompeticionit më të rëndësishëm për klube, Champions League, Paneli i Vëzhguesve teknikë të UEFA-s ka zgjedhur formacionin më të mirë të këtij sezoni. Është normale që skuadra fituese, në këtë rast Manchester City, të ketë më shumë përfaqësueses në këtë formacion se çdo…

Read More

“As Ederson s’e di si e priti goditjen e Lukakut”, hidhërim i madh tek Interi

Interi zhvilloi një finale të madhe përballë Manchester City. Zikaltrit e Simone Inzaghit dhanë gjithçka në Stamboll, luftuan fort dhe guxuan të përballeshin me skuadrën më të fortë në botë për momentin. Madje krijuan disa raste për gol, por nuk ia dolën të finalizonin dhe trofeu me veshë u nis për herë të parë në…

Read More

Manchester City-Inter/ Pritja merr fund, publikohen formacionet zyrtare

Manchester City dhe Interi përballen në stadiumin Ataturk të Stambollit, në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve, kompeticionit më të rëndësishëm europian për klube. Trajnerët Pep Guardiola dhe Simone Inzaghi kanë ndarë mendjen për formacionet që do të hedhin në fushë nga minuta e parë, teks ate zikaltrit e nis nga stoli Lukaku dhe…

Read More

Guardiola: Champions League është një ëndërr

E shtuna në mbrëmje do të sjellë finalen e Champions League, me përballjen Manchester City-Inter. Duke folur për mediet në prag të këtij takimi, trajneri i “Citizens”, Pep Guardiola, u shpreh se trofeu i Championsit është një ëndërr, por sipas tij edhe fiksimi gjithashtu është pozitiv. “Trofeu i Champions League është një ëndërr. Është gjithmonë…

Read More