Zyrtare: Liria përforcohet me Mërgim Bajramin

Klubi i Futbollit, Liria ka njoftuar se ka nënshkruar me futbollistin Mërgim Bajrami. Bajrami nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e skuadrës prizrenase. “Mërgim Bajrami, edhe zyrtarisht është bërë pjesë e skuadrës së Lirisë”, thuhet në njoftim. Ai, ka bërë karrierë në Cyrih, Grashopers, Shafausen. “Jam i lumtur që arritëm marrëveshjen me klubin,…

Read More

Prishtina del me një deklaratë të gjatë, godet Plisat dhe njofton se ka bërë ankesë në CAS

Në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës, ‘’Plisat’’ u shfaqën me një mesazh për kryesin e klubeve ku shkruante ‘’Armiku i klubit është vet kryesia’’. Klubi ka reaguar në lidhje me këtë përmes një deklarate. Duke thënë se tifozët nuk përkrahen për asnjë minutë djemtë e ekipit, por as nuk qëndruan për t’i përshëndetur futbollistët…

Read More

Presidenti i FIFA-së e uron FC Ballkanin për titullin e kampionit

Presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino përmes një telegrami drejtuar presidentit, Agim Ademi e ka uruar FC Ballkanin për kurorëzimin me titull të kampionit për edicionin 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës. “Me kënaqësi të madhe e përgëzoj FC Ballkanin për kurorëzimin me titullin e kampionit për sezonin 2022/23 në Kosovë. Ky titull nuk do…

Read More

Prishtina fiton ndaj Drenicës, mban shpresë për vendin e katërt

Prishtina ka shënuar fitore me rezultat 4:1 ndaj Drenicës së Skenderaj.   Prishtina ruan hapin për vend të katërt pasi që ka vetëm dy pikë larg Dukagjinit të Klinës.  Për Prishtinën shënuan Kryeziu (11’), Hyseni (20’), Krasniqi (59’) e Prapashtica (85’) dhe për Drenicën realizoi Dervishaj (28’). Pas javës së 35-të në elitën e futbollit të…

Read More