Zyrtare : Maupay në Everton

0 0
Read Time:22 Second

Everton, ka transferuar sulmuesi Nael Maupay nga Brighton & Hove Albion.

Klubi anglez në faqen zyrtare ka njoftuar se Maupay ka firmosur kontratë trevjeçare, me opsion për ta vazhduar edhe për një vit tjetër.

Maupay ka kaluar tri sezone te Brightoni duke realizuar 26 gola në 84 ndeshje në Premier Ligë.

Francezi është përforcimi i gjashtë i Evertonit këtë verë pas James Tarkoskit, Ruben Vinagres, Dight McNeilit, Conor Coadyt dhe Amadou Onanas.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %