Zyrtare : Leipzig shkarkon trajnerin

0 0
Read Time:27 Second

Skuadra e Leipzig ka ndarë rrugët me trajnerin Tedesco.

Forma e dobët e skuadrës së RB Leipzig ka bërë që Domenico Tedesco të shkarkohet nga posti i trajnerit.

Skuadra gjermane s’e ka nisur aq mirë sezonin dhe humbja e mbrëmshme ishte ‘kapaku’.

Leipzig u mposht mbrëmë 1:4 nga Shakhtar Donetsk, në kuadër të Champions League.

Pas humbjes së mbrëmshme, Leipzig kanë shkarkuar trajnerin Tedesco me efekt të menjëhershëm.

Një vendim pritet edhe me pjesën tjetër të stafit, për emrat si Andreas Hinkel dhe Max Urwantschky. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %