Zyrtare: De Sanctis te Monaco

0 0
Read Time:27 Second

Monaco ka zyrtarizuar blerjen e Morgan De Sanctis nga Roma.

Portierit i kishte skaduar kontrata me klubin nga kryeqyteti dhe ata vendosën që të mos ia vazhdojnë.

Klubi nga Ligue 1 ka arritur marrëveshje me 39-vjeçarin për një vit.

“AS Monaco ka arritur të sigurojnë shërbimet e Morgan De Sanctis, i cili do të jetë me ne për një sezon”, thuhet në njoftimin e klubit.

De Sanctis ka 6 paraqitje, ndërsa ka luajtur me Juventusin, Napolin, Sevillan dhe Galatasaray, para se të qëndronte për tre sezone te Roma.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %