Ylli italian pranë rinovimit me klubin e njohur të Serisë A

0 0
Read Time:27 Second

Nikolo Zaniolo duket shumë pranë rinovimi të kontratës me Romën. Zaniolo do rinovojë edhe për një sezon tjetër dhe do përfitojë 3 milionë euro në sezon.

“Corriere Dello Sport” zbuloi se Roma refuzoi një ofertë të Totenhemit për mesfushorin sulmues. Kontrata e Zaniolos me Romën skadon në 2024, dhe mesfushori sulmues ka zgjatur kontratën edhe për një vit tjetër dhe do përfitojë 3 milionë euro në sezon.

21 vjeçari mori një ftesë në kombëtaren e Italisë për ndeshjet ndaj Bosnjës dhe Holandës. Zaniolo luajti 26 ndeshje këtë sezon dhe shënoi 6 gola.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %