AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Xavi flet për Gavin

0 0
Read Time:40 Second

Xavi Hernandez nuk ka kursyer lëvdatat për mesfushorin e Barcelonës, Gavi.

Gavi ishte në mesin e lojtarëve më të dalluar në fitoren 0:3 të Barcelonës ndaj Sevillas.

Pas ndeshjes, lëvdata për të pati edhe trajneri i Barcës, Xavi Hernandez, duke thënë se ai është një zemër me këmbë, për të shprehur kënaqësinë e tij për angazhimin e lojtarit dhe shpirtin luftarak.

“Mendoj se ishte lojtari më i mirë i ndeshjes, për shkak të intensitetit të tij, mënyrës si lufton, për pasimet, presingun e lartë”, ka thënë Xavi.

“Ai është një zemër me këmbë. Ai jep pasion. Intensiteti i tij na ndihmon shumë”, shtoi trajneri i Barcës.

Gavi po arrin ta fitojë balotazhin në mesfushë, përkundër se ka emra si Frenkie de Jong, Kessie e Pjanic që luftojnë për një pozitë në formacion.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=