AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Verstappen fiton garën

0 0
Read Time:35 Second

Max Verstappen ka bërë një garë të jashtëzakonshme në Belgjikë.

Skuadra e Red Bull ka marrë fitoren e radhës në Formula 1 këtë edicion, me pilotin holandez Max Verstappen që afrohet gjithnjë e më shumë me titullin kampion.

Kampioni në fuqi e nisi këtë garë nga pozita e 14, pasi kishte bërë disa intervenime në motorin e bolidit, por kjo nuk e ndaloi atë të mahniste tifozët.

Verstappen e mbylli garën në pozitën e parë, me Carlos Perez në pozitën e dytë dhe Carlos Sainz në pozitën e tretë.

Leclerc përfundoi i pesti por me penalltinë e pranuar në fund, e humb atë pozitë nga Alonso. Lewis Hamilton doli nga gara në xhiron e parë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=