AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Verstappen arrin i pari në kualifikime

0 0
Read Time:26 Second

Max Verstappen do ta fillojë nga “Pole Position” garën në Dutch GP.

Holandezi arriti të dilte i pari në kualifikimet e mbajtura sot, para sfidës kryesore që do të jetë të dielën orën 15:00.

Pas tij mbetën dy rivalët kryesorë të tij për titull, Charles Leclerc dhe Carlos Saintz.

Piloti i Ferrarit, ndonëse doli i pari në praktikën e fundit, të njëjtën nuk arriti ta bëjë sot.

Gjithsesi, gara pritet të jetë interesante nesër, anipse Verstappen do ta fillojë atë në një pozicion më të favorshëm.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=