Connect with us

Premier League

Van Nistelrooy bëhet ndihmës-trajner tek Manchester United

Published

on

0 0
Read Time:31 Second

Ruud van Nistelrooy, është kthyer edhe njëherë në “Old Trafford”.

Veçse kësaj here jo si futbollist, por si pjesë e stafit teknik.

Ai është bërë ndihmës i bashkëkombasit të tij, trajnerit të Manchester United, Erik ten Hag.

Kjo u bë e ditur nga eksperti i transferimeve Fabrizio Romano.

Ruud van Nistelrooy ishte futbollist legjendar i “Djajve të kuq”, duke kontribuar ndjeshëm në suksesin e kësaj skuadre me golat e tij.

Holandezi luajti edhe për Real Madridin.

Ai e ka nisur edhe zejen e trajnerit para disa viteve.

48-vjeçari udhëhoqi gjeneratat e reja të PSV Eindhoven, e vitin e kaluar e drejtoi skuadrën e parë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading
Click to comment

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Premier League

Zyrtare: Premierliga zbulon kalendarin, Man City e nis si mysafir i Chelseas

Published

on

0 0
Read Time:26 Second

Premierliga ka zbuluar kalendarin për sezonin 2024/25, ku qysh ën xhiron e parë kemi një super derbi Chelsea – Manchester City.

Kampionati anglez pritet të jetë i çmendur edicionin tjetër, ku skuadrat do të tentojnë të mos e lënë Cityn të bëhet kampion për vitin e pestë radhazi.

Ndeshjet hapëse për sezonin e Premierligës janë kështu:

Manchester United – Fulham

Arsenal – Wolves

Everton – Brighton

Ipswich Twon – Liverpool

Neëcastle United – Southampton

Nottingham Forest – Bournemouth

West Ham United – Aston Villa

Brentford – Crystal Palace

Chelsea – Manchester City

Leicester City – Tottenham.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Premier League

Ten Hag bën një arsyetim banal për humbjen e shkaktuar nga Arsenali

Published

on

0 0
Read Time:52 Second

Manchester United dhe Arsenali u përballën sot (e shtunë) në kuadër të javës së 37-të në elitën e futbollit anglez.

Vendimtar për fitoren e ‘Topçinjve’ në këtë sfidë ishte Leandro Trossard i cili shënoi në minutën e 20-të për rezultatin 1-0 pas asistimit të Kai Havertz.

Pas ndeshjes Ten Hag në një prononcim të shkurtër për Sky Sports tha arsyet e tij pse Manchester Unitedi nuk arriti të marrë rezultat pozitiv në këtë takim.

“Ne ishim shumë konkurrues dhe mund ta shihnit se ne ishim në të njëjtin nivel me ta gjatë tërë ndeshjes”.

“Na munguan shtatë lojtarë të formacionit startues, por ne kemi pasur mundësi që të marrim një rezultat pozitiv”, ka thënë Ten Hag.

Kjo humbje e ‘Djajve të Kuq’ do të thotë se ata nuk kanë lëvizur nga pozita e tetë në tabelën e Ligës Premier, teksa kanë mbetur edhe dy ndeshje për t’u luajtur.

Manchester United ndeshjen e ardhshme në Ligën Premier do të jetë nikoqir i Newcastle United në ‘Old Trafford’./Telegrafi/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Premier League

Manchesteri humb nga Arsenali, “Old Traffordin” e ‘merr’ uji 

Published

on

1 0
Read Time:32 Second

Manchester United u mposht në shtëpi nga Arsenal.

“Topçinjtë” fituan me rezultat minimal 0:1 në “Old Trafford”.

Golin e vetëm e realizoi Leandro Trossard, në minutin e 20-të.

Pak minuta para se të përfundonte loja, nisi të binte një shi i madh.

Uji nisi të futej edhe në stadium, e që do të mund t’i pengonte edhe tifozët.

Por, për fat të mirë loja përfundoi.

Kjo fitore ia mundëson skuadrës së Mikel Artetas, mbajtjen e hapit për titullin e kampionit në Premier League.

Derisa ajo e Erik ten Hag, ka grumbulluar 54 pikë në pozitën e tetë dhe deri tash i ka 14 humbje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=