AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Usyk i pamposhtur

0 0
Read Time:31 Second

Oleksandr Usyk ka mposhtur Anthony Joshuan.

Usyk vazhdon të jetë i pamposhtur edhe në duelin e dytë ndaj Joshuas.

Ukrainasi ka mbrojtur titujt e WBA, IBF dhe WBO në luftën e tij ndaj britanikut.

U zhvillua një meç i jashtëzakonshëm nga të dy boksierët, por ishte Usyk që triumfoi në fund.

Në raundet e fundit ukrainasi i dhuroi goditje të forta Joshuas.

Kështu duke e ndihmuar të fitojnë meçin.

Në 20 lufta sa ka zhvillluar në karrierën e tij, Usyk ka fituar të gjithat, prej tyre 13 me ‘knock out’.

Anthony Joshua në anën tjetër pësoi disfatën e tretë në 27 duele gjithsej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=