Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

United fiton ndaj Sheriff

0 0
Read Time:42 Second

Manchester United ka fituar ndeshjen ndaj Sheriff.

‘Djajtë e Kuq’ arritën fitore 2:0 në udhëtim tek Sherffi, në ndeshjen e Evropa Ligës.

United ishin ekip më i mirë gjatë gjithë takimit, andaj edhe rruga e tyre drejt fitores ishte e lehtë.

Fillimisht për gjigantin anglezë shënoi Jado Sancho, në minutën e 17` të takimit.

Pas golit të epërsisë, United po kërkonin edhe të dytin.

Ishte Cristiano Ronaldo që arriti të shënojë nga pika e bardhë, duke realizuar edhe njëherësh golin e parë në edicionin e ri me ‘Djajtë’.

Pjesa e parë u mbyll 2:0 në favor të mysafirëve.

Edhe në 45 minutat e tjerë, ishin anglezët që po dominonin, por që gola më nuk shënuan.

Me këtë fitore United merr fitoren e parë, në dy ndeshje (pasi në takimin e parë kanë pësuar humbje ndaj Real Sociedad).