Union Berlin ka marrë fitore ndaj Borussia Dortmund

0 0
Read Time:24 Second

Union Berlin ka marrë fitore ndaj Borussia Dortmund.

Skuadra e Union Berlin po e vazhdon formën e shkëlqyer në Bundesliga, duke mposhtur edhe Borussia Dortmund=

Kryeqytetasit kanë marrë fitore me rezultatin 2:0.

Haberer ishte lojtari që shënoi dy herë, në minutat 8’ dhe 21’, për t’i dhënë tri pikë skuadrës së tij.

Me fitoren ndaj Dortmund, Union Berlin shkon në 23 pikë në pozitën e parë, kurse Dortmund mbetet me 16 pikë në pozitën e tetë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %