Tuchel : Ndihem i shkatërruar

0 0
Read Time:51 Second

Thomas Tuchel ka reaguar për herë të parë pasi u shkarkua nga posti i trajnerit të Chelsea.

Gjermani Tuchel u shkarkua nga pozita e trajnerit të Chelsea, pas një krize rezultatesh.

Së fundmi, ai ka folur për shkarkimin e tij, duke u shprehur shumë i mërzitur.

“Jam i shkatërruar që aventura ime te Chelsea erdhi te fundi. Ndjehesha sikur në shtëpi, sikur profesionalisht ashtu edhe personalisht”, ka thënë Tuchel, transmeton lajmesportive.net .

“Faleminderit shumë gjithë stafit, lojtarëve dhe tifozëve që më bënë të ndjehesha i mirëpritur që nga fillimi”, shtoi gjermani.

“Krenaria që ndjeva kur ndihmova skuadrën për të fituar Champions League dhe Kupën e Botës për Klube do të jetë gjithmonë me mua. Jam i nderuar që isha pjesë e historisë së këtij klubi dhe çfarëdo që sjell e ardhmja, memoriet e këtyre 18 muajve do të kenë gjithmonë vend special në zemrën time”, ishin fjalët e TT.

Tuchel akoma nuk ka marrë ndonjë vendim për të ardhmen e tij, derisa Chelsea ia kanë besuar punën Graham Potter.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %