AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Tuchel mungon kundër Leicester

0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

Trajneri i Chelsea, Thomas Tuchel nuk do jetë në stol për ndeshjen ndaj Leicester City.

Pas përplasjes së Antonio Conte dhe Thomas Tucel, Federata Angleze e Futbollit vendosi të dënojë dy trajnerët.

Tuchel u gjobit me 35 mijë funte dhe një ndeshje suspendim, kurse Conte me 15 mijë funte.

Trajneri i Chelseat ka apeluar në FA për vendimin e tyre, por që apeli i ti është refuzuar.

Federata Angleze e Futbollit ka njoftuar se trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, do të përjashtohet për ndeshjen e ‘Bluve të Londrës’ me Leicester City në ‘Stamford Bridge’ të shtunën.

Kjo vjen pasi trajneri gjerman u akuzua për thyerjen e rregullit E3 të FA në një grindje me trajnerin e Tottenham, Antonio Conte.

Tuchel nuk u ndalua për ndeshjen ndaj Leeds javën e kaluar pasi procesi i apelimit kaloi. Megjithatë, pasi një panel i pavarur shqyrtoi rastin, ai u gjobit me 35,000 funte dhe do të humbasë ndeshjen në shtëpi.

“Thomas Tuchel do të përjashtohet nga linja e lojës për ndeshjen e Chelsea FC në Premier League kundër Leicester City FC të shtunën më 27 gusht 2022. Menaxheri pranoi se sjellja e tij pas fishkëllimës së fundit të lojës së Premier League kundër Tottenham Hotspur FC të dielën më 14 gusht 2022 ishte e pahijshme.

Një Komision Rregullator i pavarur më pas urdhëroi që ai të gjobitet me 35,000 £ dhe të pezullohet nga linja kontaktuese për një ndeshje gjatë një seance. Thomas Tuchel apeloi kundër këtyre sanksioneve, por kjo është hedhur poshtë nga Bordi i Apelit sot”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=