AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Tottenham fiton me përmbysje

0 0
Read Time:37 Second

Tottenham ka marrë fitore këtë xhiro në Premier Ligë

‘Spurs’ fitoi 3:2 ndaj Bournemouth.

Bournemouth gjatë pjesë së parë u shkaktoi probleme të mëdha portës së Tottenham.

Ku edhe në minutën e 22` realizuan me Moore.

Edhe në pjesën e dytë mysafirët dyfishuan epërsinë, pasi në minutën e 50` shënoi sërish Moore.

Por, Tottenham nuk u dorëzua dhe kërkonte golin.

Në minutën e 57` ishte Sessegno që shënoi për skuadrën e Antonio Contes.

Kurse, Davies arriti të barazojë shifrat, pasi realizoi në minutën e 73`.

Tottenham kërkoi edhe golin e epërsisë, dhe atë e shënuan në minutat shtesë me anë të Bentacur.

Me këtë fitore Tottenham ka 26 pikë në vendin e tretë, kurse Bournemouth ka 13 në pozitën e 14.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=