AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Tottenham fiton bindshëm

0 0
Read Time:1 Minute, 2 Second

Tottenham Hotspur ka arritur të fitojë me rezultat të thellë ndeshjen ndaj Leicester City.

Tottenham ka arritur të fitojë 6:2 ndeshjen e xhiros së shtatë në Premier Ligë, ndaj Leicester.

Protagonist në këtë takim ishte, Son Heung Min, i cili shënoi tri gola fenomenale.

Ishin mysafirët që fillimisht kaluan në epërsi, pas golit nga Tielemans, në minutën e 6` nga pika e bardhë.

Por, Tottenham reaguan shpejtë, duke barazuar pas dy minutash me Harry Kane.

Golin e epërsisë për ‘Spurs’ e realizoi Dier, në minutën e 22` të takimit.

Po rridhte minuta e 41` kur Maddison barazoi shifrat në 2:2.

Në 45 minutat e dytë më të mirë ishin vendasit, pasi gjetën golin edhe katër herë.

Ishte Bentancur që realizoi në minutën e 47` të ndeshjes.

Kurse për rezultatin 4:2 u përkujdes Son, i cili shënoi një supergol nga jashtë zona në minutën e 73`.

Por, Son nuk u ndal me aq, pasi shënoi edhe dy herë të tjera, në minutën e 84 realizoi një gol spektakolar, në të 86` kompletoi hattrickun e tij.

Kështu, Tottenham fiton tri pikë të reja, dhe shkon në kuotën e 17 pikëve, në vendin e dytë, kurse Leicester mbetet në pozitën e fundit, me vetëm një pikë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=