Thiago Silva ka thurur elozhe për trajnerin e ri

0 0
Read Time:35 Second

Thiago Silva ka thurur elozhe për trajnerin e ri të Chelseat, Graham Potter.

Sipas tij, anglezi është një njeri i veçantë dhe shumë i thjeshtë.

Ndër të tjera, braziliani thotë se Potter ka aftësi për t’i menaxhuar lojtarët dhe të ketë komunikim të mirë me ta.

Thiago Silva për Potter: “Ai është një djalë i veçantë, një djalë shumë i mirë dhe i përulur”, tha ai për TNT Sports.

“Ai nuk ka nevojë të jetë i përsosur në fushë, ai di të menaxhojë mirë lojtarët dhe mund ta organizojë mirë ekipin me komunikimin e tij shumë njerëzor dhe modest”, përfundoi Silva.

Potter erdhi në krye të Chelseas më 8 shtator, pas shkarkimit të Thomas Tuchel.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %