AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Teuta, Kukësi dhe Laçi kalojnë në raundin tjetër të Ligës së Evropës

0 0
Read Time:30 Second

Tri klube nga Superliga e Shqipërisë kanë shënuar sukses gjatë ndeshjeve të raundit të parë kualifikues të Ligës së Evropës, pasi me fitore kanë siguruar kalimin në raundin e dytë.

Teuta e Durrësit ishte klubi i parë shqiptar që gjatë ditës së sotme siguroi kalimin në raundin tjetër pas fitores 2-0 ndaj Beitar Jerusalem të Izraelit.

Fitore shumë të madhe, por edhe të vështirë arriti Kukësi që mposhti me rezultat 2-1 ekipin nga Bullgaria, Slavia Sofia.

Klubi i tretë shqiptar që siguroi kualifikimin në raundin e dytë është Laçi, i cili mposhti në udhëtim ekipin nga Azerbajxhani, Keshla.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=