Connect with us

Bundesliga

Statistikat e Fraiburg-Bajern/ Ndeshja e 2000-të në ligë, por pa “hajmalinë” Sane

Published

on

0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Dueli me Fraiburgun nuk vështrohet vetëm si jetikë për garën e titullit kampionë, por edhe rikthimin tek fitorja në udhëtim, pas disfatave në Leverkusen, Lacio (Champions) dhe Bohum. Në rast gabimi, e konkluduar me suksesin e “aspirinave” kundër Këln, do mbyllte hesapet në Bundesligë. Ja disa nga të dhënat më pikante në takimit Fraiburg-Bajern Mynih:

BILANCI –Në total skuadrat në fjalë janë “përplasur” në të gjitha frontet 49 herë, e diktuar nga supermacia e bavarezëve. Rekordmenët e Gjermanisë ia kanë dalë të nënshtrojnë Fraiburgun në 35 raste, e pasur me 9 barazime dhe vetëm 9 fitore për të zotët e shtëpisë. Golavarazhi konsiston me 117:39, sërish në krahun e kampionëve.

REKORDI –Bajern Mynih do bëhet klubi i parë në ligën kryesore të Gjermanisë që do prezantohet në sfidën e 2000-të. Në këtë hark të ndeshjes, ata grumbullojnë 1.206 suksese, kurse në tabelën historike, gjenden 928 pikë para Borusia Dortmund, teksa regjistrojnë saktësisht 4.048 pikë (rregulli i 3-pikëshit). Në raportin e finalizimit të golave, në librin e artë të ligës vendëse, “armata” nga Mynih numëron 4.484 konkretizime, e thënë ndryshe 2.2 gola për ndeshje.

TRENDI –Miqtë kanë fituar 5 takimet e fundit karshi Fraiburgut, çka do të thotë se në këtë tablo nuk parashikohet të hasin probleme. Ecuria më e gjatë e rekordmenëve koçidon me Darmshtad, 8 raste.

SANE I FRIKSHËM –Leroi Sane e njeh më mirë se kush nga gjiri i Bajernit kuadratin e rivalit. Anësori gjerman ka kontribuar kundër Fraiburgut në 6 përfshirje, 3 gola dhe 3 asiste. Mungesa e 28- vjeçarit nënkupton humbje jo të vogël në dëm të ekipit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Bundesliga

Bayern Munich mposht me lehtësi Wolfsburgun në ‘Allianz Stadium’

Published

on

0 0
Read Time:57 Second

Bayern Munich ka shënuar fitore me rezultat të pastër 2-0 ndaj Wolfsburgut në kuadër të javës së 33-të në elitën e futbollit gjerman.

Pjesa e parë i takoi në tërësi bavarezëve të cilët e dominuan atë gjatë tërë kohës ku dhe arritën që të shënojnë dy gola.

Golin e epërsisë Bayernit ia dha i riu Lovro Zvoranek i cili në minutën e katërt shënoi për rezultatin 1-0 pas asistimit nga Alphonso Davies.

Në minutën e 13-të Bayerni dyfishoi rezultatin, kësaj radhe përmes Leon Goretzkas i cili shënoi një gol të bukur për 2-0 pas asistimit nga Thomas Muller.

Në pjesën e dytë ra ritmi i lojës dhe Tuchel pati luksin për të bërë disa ndryshime në formacion duke marrë parasysh epërsinë e krijuar dhe faktin që kampionati tashmë ka përfunduar sa i përket kampionit.

Vendin e Neuerit në pjesën e dytë e zuri Daniel Peretz, ndërsa disa minuta tekniku gjerman ia garantoi edhe të riut Matteo Perez Vinlof.

Me këtë fitore Bayerni shkon në kuotën e 72 pikëve, ndërsa javën e ardhshme do ta luajë ndeshjen e fundit të sezonit ndaj Hoffenheimit në udhëtim. /Telegrafi/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Bundesliga

St Pauli dhe Holstein Kiel në Bundesliga

Published

on

0 0
Read Time:28 Second

St. Pauli dhe Holstein Kiel, janë dy skuadrat që edhe matematikisht kanë siguruar inkuadrimin në ligën elitare gjermane, Bundesliga.

Pas fitores ndaj Osnabruck me rezultat 3:1, St Paili, i ka tubuar 66 pikë dhe renditet në vendin e parë, kur ka mbetur edhe një ndeshje deri në përfundim të sezonit.

Nga edicioni tjetër në Bundesliga 1, do të luajë edhe Holstein Kiel, e cila barazoi 1:1 me Fortuna Dusseldorf, duke u renditur në vendin e dytë me 65 pikë.

Ndërkaq, ku i fundit ngritjen në ligen elitare do ta kërkoj përmes barazhit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Bundesliga

Bayern Munich në kërkim të një trajneri, nisin bisedimet me Zidane

Published

on

0 0
Read Time:44 Second

Pasi Xabi Alonso konfirmoi se do të vazhdojë të jetë tekniku i Leverkusen për sezonin e ardhshëm, Bayern Munich filloi të kërkojë për një zgjedhje të re për të pasuar Thomas Tuchel.

Sipas “Marca”, bavarezët kanë kontaktuar me Zinedine Zidane, i cili ka qenë pa ekip për një kohë të gjatë. Zidane nuk ka drejtuar asnjë skuadër që pasi përfundoi aventurën e tij me Real Madrid në vitin 2021.

Bayern Munich ka kontaktuar me përfaqësuesit e trajnerit francez për të parë nëse ai është i interesuar për opsionin që po i ofrojnë.

Në tre vitet që nga largimi i pankinës së Real Madrid, Zidane ka refuzuar disa oferta pune. Ai qëndroi te spanjollët nga viti 2016 deri në 2018 dhe nga 2019 deri në 2021. Ai ishte dy herë kampion i La Ligës, tre herë fitues i Champions League dhe udhëhoqi ekipin në 11 tituj në total.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=