Shorti i EFL Cup,kryendeshja Chelsea-City

0 0
Read Time:29 Second

Manchester City dhe Chelsea do të përballen në raundin e tretë të “Carabao Cup”.

Shorti i hedhur të mërkurën mbrëma i takoi këto dy skuadra të cilat do t’i masin forcat në një ndeshje “derbi” në këtë kompeticion.

Ndërkohë, skuadrat e tjera favorite për të triumfuar në këtë kompeticion do të kenë punë dukshëm më të lehtë.

Arsenali e pret Brightonin, Spurs udhëtojnë te Nottingham Foresti, Liverpooli ka punë në “Anfield” me Derby Countyn dhe Manchester United luan vendas ndaj Aston Villas.

Ndeshjet e para të raundit të tretë luhen më 8-9 nëntor. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %