AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Shakhtar bën befasinë, mposht Realin dhe lë gjithçka të hapur në grupin B

0 0
Read Time:40 Second

Xhiroja e pestë e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve ka sjellë një befasi të madhe. Është Shakhtar Dontesk që ka mposhtur 2:0 Real Madridin në Kiev.

Ka qenë e vështirë të mendohet një reagim kaq i fuqishëm i Shakhtar, që dy ndeshjet e fundit në grup i ka humbur me rezultate të thella, 6:0 dhe 4:0 nga Borussia Monchengladbach.

Por, këto rezultate ata i lanë pas, dhe me një paraqitje të mirë, mposhtën Real Madridin.

Braziliani Dentinho në minunutën e 57′, shënoi për 1:0.

Në minutën e 81′, ishte Manor Solomon që vendosi rezultatin përfundimtar, që shënoi për 2:0.

Pas kësaj fitoreje, Shakhtar numëron shtatë pikë, duke u renditur në vendin e dytë. Pikë të njëjta ka edhe Real Madrid, që mban pozitën e tretë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=