AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Sevilla e Valencia ndahen me barazim

0 0
Read Time:40 Second

Ka përfunduar me rezultatin 1-1 ndeshja në mes të Sevillas dhe Valencias e vlefshme për La liga.

Të dyja skuadrat tentuan që t’i marrin pikët e plota, por diçka e tillë nuk ndodhi.

Për mysafirët shënoi Edinson Cavani, me anë të një goditjeje me kokë.

Gjithsesi, pjesa e dytë prodhoi një rezultat tjetër, me Eric Lamelan që gjeti rrugën e rrjetës në kufijtë e kohës së rregullt.

Në këtë ndeshje pati edhe karton të kuq, me Kalas që u ndëshkua në minutën e 96′.

“Lakuriqët” patën një mundësi të artë për të realizuar golin e avantazhit me penallti, por Gaya dështoi dhe ndeshja u mbyll me këtë rezultat.

Pas këti barazimi, Valencia mbetet në pozitën e tetë me 15 pikë, ndërsa Sevilla renditet e 11-a me pesë pikë më pak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=