AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Roma mposhtet nga Betisi

0 0
Read Time:40 Second

Ka përfunduar ndeshja në mes Romës dhe Real Betisit.

1:2 përfundoi ndeshja në mes Romës dhe Betisit, në kuadër të grupeve të Evropa Ligës.

Gjatë gjithë takimit u zhvillua një ndeshje e baraspeshuar, por në fund rezultati nuk ishte i tillë.

Të parët në avantazh kaluan ekipi i Jose Mourinhos, pasi nga penalltia shënoi Paulo Dybala.

Kurse, për Betisin arriti të realizon Guido Rodriguez.

Kështu pjesa e parë u mbyll 1:1.

Në 45 minutat e dytë skuadrat po kërkonin golin e fitore.

Po rridhte minuta e 88` kur Real Betisi arriti të përmbys lojën, pas golit nga Luiz Henrique.

Në minutat shtesë ‘romakët’ mbetën me 10 lojtarë, pas përjashtimit me të kuq të Nicolo Zaniolos.

Kështu Roma ka tri pikë, në vendin e tretë, kurse Betisi ka nëntë në pozitën e parë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=