AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Roma fiton ndaj Sampdorias

0 0
Read Time:32 Second

Roma ka regjistruar tri pikë të reja në Serie A.

Skuadra e Romës ka marrë fitore minimale me rezultatin 0:1, në udhëtim kundër Sampdorias, shkruan lajmesportive.net.

‘Giallorossi’ zhbllokuan sfidën herët në minutën e 9’ të takimit, me anë të Lorenzo Pellegrini.

Pellegrini u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Ky gol doli të kishte vlerën e tri pikëve për romakët, sepse ishte ai që vulosi fatin e takimit.

Me fitoren e regjistruar sonte, Roma shkon në kuotën e 22 pikëve.

Tani, ‘Giallorossi’ mbajnë pozitën e katërt dhe janë një pikë larg Milan, kurse mbajnë në një pikë distancën me Lazion.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=