AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Real Madrid fiton minimalisht

0 0
Read Time:37 Second

Real Madridi ka fituar ndeshjen ndaj Getafes.

‘Mbretërit’ triumfuan minimalisht 1:0 në udhëtim te Getafe.

Reali e nisën mirë takimin, pasi shënuan që në minutën e 3`.

Pas një goditje nga këndi me kokë realizoi Eder Militao.

Pjesa e parë u konkretizua me raste të shumta nga ‘Los Blancos’, por nuk u konkretizuan.

Edhe në 45 minutat e dytë ishin Reali që po kërkonin të dyfishonin epërsinë.

Atë e arritën në minutën e 53` me anë të Rodrygos, por u anulua për pozicion jashtë loje.

Skuadra e Ancelottit deri në fund të takimit sulmuan, por gola më nuk u realizuan.

Me këtë fitore Reali ka 22 pikë dhe ngjitet përkohësisht në vendin e parë, kurse Getafe ka shtatë në vendin e 16.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=