AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Real Madrid fiton 3:0

0 0
Read Time:48 Second

Real Madrid ka arritur të fitojë ndaj Elche me rezultatin 3-0.

Momenti i artë ka ardhur në minutën e 6-të ku Benzema zhbllokon sfidën, por VAR e anulon për pozicion të parregullt.

Pesë minuta më vonë, Valverde godet fuqishëm duke e dërguar topin në rrjetë në minutën e 11-të. Reali tenton ende disa herë në pjesën e prë, ku në minutën e 26-të realizon një supergol me Alaba, por VAR përsëri e anulon për pozicion të parregullt.

Pjesa e dytë nis përsëri në favor të Realit, ku në minutën e 61-të Benzema shënon por VAR gjithashtu edhe këtë herë e anulon për pozicion jashtëloje. Disa minuta më pas, në të 75-të, Rodrygo dhe Benzema bëjnë një kombinim të bukur, ku fituesi i Topit të Artë shënon këtë herë në mënyrë të rregullt.

Në minutën e 89-të, Asensio trefishon shifrat.

Me këtë fitore, Real Madrid vazhdon të ruajë kreun e La Liga.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=