Reagon Arbnor Muja pas deklaratave të Giresses: Nuk kërkova të jem titullar, s’lejoj të më njëlloset emri

0 0
Read Time:1 Minute, 20 Second

Sulmuesi i Royal Antweript, Arbnor Muja ka deklaruar se Alain Giresse ka gënjyer në konferencë për shtyp duke thënë se nuk kërkoi të ishte titullar në ndeshjet e qershorit.

Tekniku francez të premten tha se Muja kishte kërkuar të ishte titullar në të dy ndeshjet e qershorit, gjë të cilën ai nuk e pranoi prandaj edhe s’ka ardhur.

Mirëpo, tani ka reaguar edhe Muja që në “Facebook” shkroi se Giresse s’ka thënë të vërtetën dhe se ai thjesht e ka pyetur se ku qëndron në planet afatgjatë.

Përshëndetje miq. Deri sot kam heshtur për çështjen e mosftesës sime nga selektori i Përfaqësueses së Kosovës, Alain Giresse. Por sot nuk do ta heshti”.

Deklarata e selektorit Giresse që unë i kam kërkuar vendin titullar në ndeshjet e qershorit, është e pavërtetë. Me selektorin Giresse dhe ndihmësin e tij kam biseduar gjatë pjesëmarrjes time në ndeshjet e marsit, kërkesa ime ka qenë se ku qëndroj në planet e selektorit Giresse për ndeshjet e ardhshme dhe pse nuk jam paraqitur ndaj Izraelit dhe Andorrës dhe i kam treguar që mendoj se ka qenë e padrejtë mosprezenca ime në ndeshjet e marsit”.

Secili trajner dhe stafi i tyre që ka punuar me mua e dinë të gjithë që unë një gjë të tillë nuk e kërkoj kurrë”.

Emrin tim, selektori mund ta thërret, mund ta lërë në bankën rezervë, mund ta lërë edhe në tribuna por kurrë ta njollosë”.

Suksese përfaqësueses së Kosovës”, shkroi Muja.https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Farbnoormuja%2Fposts%2Fpfbid02JVBRNqbcmBBtCPxfDRN6EWB67bTY11ByTAdZo9tDtJm6Teo8MYyfLCCYeCbZpac9l&show_text=true&width=500

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %