Connect with us

Home

Reagon Arbnor Muja pas deklaratave të Giresses: Nuk kërkova të jem titullar, s’lejoj të më njëlloset emri

Published

on

0 0
Read Time:1 Minute, 20 Second

Sulmuesi i Royal Antweript, Arbnor Muja ka deklaruar se Alain Giresse ka gënjyer në konferencë për shtyp duke thënë se nuk kërkoi të ishte titullar në ndeshjet e qershorit.

Tekniku francez të premten tha se Muja kishte kërkuar të ishte titullar në të dy ndeshjet e qershorit, gjë të cilën ai nuk e pranoi prandaj edhe s’ka ardhur.

Mirëpo, tani ka reaguar edhe Muja që në “Facebook” shkroi se Giresse s’ka thënë të vërtetën dhe se ai thjesht e ka pyetur se ku qëndron në planet afatgjatë.

Përshëndetje miq. Deri sot kam heshtur për çështjen e mosftesës sime nga selektori i Përfaqësueses së Kosovës, Alain Giresse. Por sot nuk do ta heshti”.

Deklarata e selektorit Giresse që unë i kam kërkuar vendin titullar në ndeshjet e qershorit, është e pavërtetë. Me selektorin Giresse dhe ndihmësin e tij kam biseduar gjatë pjesëmarrjes time në ndeshjet e marsit, kërkesa ime ka qenë se ku qëndroj në planet e selektorit Giresse për ndeshjet e ardhshme dhe pse nuk jam paraqitur ndaj Izraelit dhe Andorrës dhe i kam treguar që mendoj se ka qenë e padrejtë mosprezenca ime në ndeshjet e marsit”.

Secili trajner dhe stafi i tyre që ka punuar me mua e dinë të gjithë që unë një gjë të tillë nuk e kërkoj kurrë”.

Emrin tim, selektori mund ta thërret, mund ta lërë në bankën rezervë, mund ta lërë edhe në tribuna por kurrë ta njollosë”.

Suksese përfaqësueses së Kosovës”, shkroi Muja.https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Farbnoormuja%2Fposts%2Fpfbid02JVBRNqbcmBBtCPxfDRN6EWB67bTY11ByTAdZo9tDtJm6Teo8MYyfLCCYeCbZpac9l&show_text=true&width=500

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Home

Zyrtare: Faruk Statovci bëhet me punë të re, emërohet trajner i klubit kosovar

Published

on

0 0
Read Time:29 Second

Skuadra e KF Flamurtarit është bërë me trajner të ri dhe në shtab teknik e ka emëruar, Faruk Statovcin.

Përmes rrjeteve sociale, klubi nga Prishtina ka bërë të ditur marrëveshjen me trajnerin e ri, shkruan Indeksonline

“Emërimi i Statovcit si shef i shtabit teknik vjen si proces i nismës së projektit për rikthimin e klubit në nivelet më të larta sportive dhe puna e suksesshme ndërvite është vlerësuesi më i mirë për teknikun Statovci”

“Fillimi i fazës përgatitore në fillim të javës që po vjen shënon edhe fillimin e etapës së Statovcit në klub”, shkruhet në njoftimin e klubit


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Home

Rumania triumfon bindshëm ndaj Ukrainës

Published

on

0 0
Read Time:49 Second

Kombëtarja e Rumanisë ka shënuar fitore bindëse ndaj Ukrainës.

Edhe pse ishte pritur që të ishte ndeshje mjaftë e barabartë, rumunët triumfuan me rezultat të thellë 3:0.

Nicolae Stanciu me një eurogol nga distanca i dha epërsinë Rumanisë (29’).

I njëjti ishte afër të shënonte ndoshta golin e karrierës, duke tentuar nga rivendja këndore, megjithatë traversa e shpëtoi Lunin.

Rumania vazhdoi me të njëjtin ritëm edhe në pjesën e dytë, për të shënuar edhe dy herë për pikët e plota.

Fillimisht Razvan Marin shënoi një supergol nga distanca, ku lunin bëri një ndërhyrje të dobët (53’).

Ndërsa, vetëm katër minuta më vonë Denis Dragus shënoi nga afërsia për ta vulosur fitoren pas një asistimi të Dennis Man (57’).

Rasti i vetëm i Ukrainës që vlen të ceket ishte i Mykhailo Mudryk, por ky i fundit gjuajti mbi traversë.

Kësisoj, Rumania bëhet lider në grupin E me tre pikë, derisa Ukraina renditet në fund pa pikë. Në këtë grup gjenden edhe Belgjika dhe Sllovakia.


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Home

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

Published

on

0 0
Read Time:40 Second

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka përjashtuar mundësinë e përdorimit të kartonit të kaltër.

Një plan ishte krijuar nga disa ligjvënës të futbollit për një karton të ri për t’u bashkuar me kartonët e tjetër të verdhë dhe të kuq.

Megjithatë, Infantino hodhi poshtë idenë e përdorimit të kartonit të kaltër në futbollin profesionist.

Duke folur në Skoci, përpara takimit të së shtunës të Bordit të Shoqatës Ndërkombëtare të Futbollit (IFAB) në Loch Lomond, ai tha: “FIFA është plotësisht kundër kartoni të kaltër”.

“Kartoni i kuq në kartonin e kaltër, në asnjë mënyrë, duhet të jeni serioz”.

“Ne jemi gjithmonë të hapur në IFAB, në FIFA, për të shqyrtuar idetë dhe propozimet… por sapo ta shikoni, duhet të mbroni edhe lojën, thelbin e lojës, traditën e lojës”.

“Nuk ka karton të kaltër”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=