AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

PSG mbetet baraz me Reims

0 0
Read Time:42 Second

Kampionë në fuqi i Francës, Paris Saint Germain ka ndarë pikët më Reims.

0:0 përfundoi ndeshja e kësaj xhiro në Ligue 1 ndërmjet dy skuadrave.

Skuadra parisiene që nga minuta e 41` ishin me 10 lojtarë, pas përjashtimit me karton të kuq për Ramos.

Spanjolli kështu u ndëshkua për herë të 28 në karrierën e tij me karton të kuq.

Pavarësisht që ishin me një lojtar më pak PSG ishin në kërkim të golit.

Por, edhe vendasit në anën tjetër krijuan raste shënimi.

Të dy skuadrat u munduan të zhbllokonin sfidën, mirëpo nuk ia arritën, kështu duke ndarë pikët.

Kjo ndeshje gjithashtu u konkretizua me kartonë të shumtë, pasi janë ndarë gjithsej tetë të verdhë dhe një i kuq.

Me këtë barazim PSG ka 26 pikë në vendin e parë, kurse Reims ka tetë në pozitën 14./

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=