PSG fiton ndaj Ajaccio

0 0
Read Time:30 Second

Paris Saint-Germaini, ka shënuar fitore ndaj Ajaccios, me rezultat 3-0, në kuadër të javës së 12-të në Ligue 1.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Kylian Mbappe, në minutën e 24′, pas një asistimi nga Lionel Messi. Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Messi e dyfishoi epërsinë e parisienëve, tani Mbappe ia ktheu ‘borxhin’, duke e asistuar, në minutën e 78′.

Tre minuta më vonë, Mbappe e shënoi golin e dytë dhe të tretin në ndeshje.

Ylli i kësaj ndeshjeje ishte Messi, i cili shënoi dy gola dhe asistoi një tjetër.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %