Prishtina humb ndaj Ballkanit

0 0
Read Time:32 Second

Ballkani ka fituar derbin ndaj Prishtinës.

Skuadra e Ballkanit ka arritur të marrë fitore në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, duke mposhtur Prishtinën me rezultat minimal 0:1.

Para se skuadrat të zbrisnin në fushën e blertë, derbi u shëmtua nga një përleshje mes tifozësh.

Në fushën e blertë, skuadra e Ballkanit doli të ishte më e përgatitur dhe arriti të merrte tri pikët.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Albion Rrahmani, i cili njëkohësisht i siguroi tri pikët skuadrës së Ilir Dajës.

Ballkani shkon në kuotën e 9 pikëve pas tri ndeshjeve, duke ruajtur startin perfekt në këtë sezon. Prishtina e Munishit mbetet në shtatë 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %