Connect with us

Superliga e Kosoves

Prishtina barazon me Gjilanin

Published

on

0 0
Read Time:28 Second

Prishtina ka ndarë pikët me Gjilanin, me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së gjashtë, në Superligën e Kosovës.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me Elton Calen, në minutën e 40’, derisa me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Prishtina pas shumë tentimeve e barazoi rezultatin, me Kreshnik Ukën, i cili ishte i saktë nga penalltia. Në fund ndeshja përfundoi me rezultatin 1-1.

Prishtina pas barazimit kalon në vendin e katërt me 8 pikë, derisa Gjilani  në vendin e parë me 14 pikë. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Superliga e Kosoves

Batatina: Titullin ia uroj Kabashit, jo Ballkanit

Published

on

0 0
Read Time:50 Second

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina e ka uruar presidentin e klubit të Ballkanit, Arsim Kabashi, pasi ekipi nga Suhareka u shpall kampion në Podujevë pas fitores 0-1 ndaj Llapit.

Batatina tha se gabimet që kanë ndodhur në Gjilan kanë ndikuar që Llapi të mos shpallet kampion, por tha se objektivi tash mbetet që Llapi të paraqitet sa më mirë në Evropë.

“Jemi të kënaqur me angazhimin e lojtarëve por mendoj se Arsim Kabashi u bë kampion e jo Ilir Daja. Dua të bëhem kampion me meritë. Ballkanit i uroj fitoren, por ia uroj Astrit Kabashit sepse ai është bërë kampion”.

“Gabimet që kanë ndodhur në Gjilan kanë ndikuar që të mos shpallemi kampion dhe objektivi im dhe i skuadrës është të dalim në gara të Evropës sa më mirë”, tha Batatina.

Ai më tej foli edhe për finalen e Kupës së Kosovës ku do të ndeshen Prishtina e Ballkani, për të cilën tha se “mendoj që Prishtina e meriton Evropën, e jo një lagje si Malisheva”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Superliga e Kosoves

Ballkani shkruan historinë, e fiton tri herë rresht titullin

Published

on

0 0
Read Time:30 Second

Ballkani është shpallur kampion për herë të tretë rresht në Superligën e Kosovës në futboll.

Ekipi i Ilir Dajës e ka mposhtur Llapin në “Zahir Pajaziti” me rezultat minimal prej 0-1 me golin e Bernard Karricës në minutën e 73-të të takimit pas një gabimi nga Trimor Selimi i Llapit.

Llapi deri në fund të takimit nuk arriti që të bënte më shumë, duke mbetur kështu në vendin e dytë në tabelë.

Kjo është hera e tretë rresht që Ballkani bëhet kampion i Kosovës në Superligë, e që këtë gjë e kishte arritur vetëm Besa vite më parë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Superliga e Kosoves

Shala: Jam i mllefosur dhe i prekur

Published

on

0 0
Read Time:33 Second

Skuadra e Fushë Kosovës e kanë cilësuar skandal pritjen në Suharekë, ndërsa pretendojnë se presidenti i klubit Ballkani dhe disa anëtar të tij kanë sulmuar lojtarët dhe trajnerin, Burim Shala.

“Presidenti si dhe disa anëtar të kryesisë së FC Ballkanit sulmojnë lojtarët si dhe trajnerin tonë”, shkruan në njoftimin e shkurtër të klubit që edicionin e ardhshëm do të paraqitet në Ligën e Parë.

Fushë Kosova e humbi ndeshjen 3:0 nga Ballkani.

Edhe trajneri Shala pas ndeshjes u shpreh i mllefosur me pritjen. “Jam i mllefosur dhe i prekur. Një klub që lufton korrekt, has në provokim, ofendime e kërcënime që nuk i përkasin futbollit”, ka thënë Shala.


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=