AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Pioli : Leao i jashtzakonshëm

0 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

Milani triumfoi në derbi kundër Interit dhe trajneri Stefano Pioli pas ndeshjes deklaroi: “Kundërshtarët tanë duan të tregojnë se janë superiorë ndaj nesh për shumë arsye. Skuadra më ka pëlqyer shumë. Pastaj u relaksuam pak, kështu rrezikon që t’i lëshosh shumë hapësirë kundërshtarëve. Djemtë vazhdojnë të më çuditin për dëshirën që kanë për të qëndruar bashkë dhe për t’u përmirësuar. Jam një trajner i lumtur”.

Champions? Jemi rritur shumë nëpërmjet eksperiencës së grupeve të vitit të kaluar. Sot djemtë ishin të përqendruar te derbi, por megjithatë Salzburg është një ekip i rrezikshëm. Në champions duhet të jesh i përgatitur, do të bëjmë gjëra të ndryshme në krahasim me sot.

Ajo që ka rëndësi është mentaliteti i skuadrës. Sot e kemi pritur Interin pak më shumë, në këtë mënyrë ia dolëm të qëndronim kompakt e nuk i dhamë shumë hapësira. E dija që do të luanin me dy sulmues të shpejtë. Sot u munduam t’i hiqnim thellësinë dhe ia dolëm”.

“Leao? Për t’u përmirësuar nevojitet talent dhe inteligjencë. Rafa i ka të dyja. Pastaj i duhet dhënë liria që të gabojë> ne mundohemi gjithmonë që ta vendosim në kushtet më të mira të mundshme. Ai është një armë e rëndësishme për ekipin, ka një mënyrë sjellje që të mashtron, por e di që nuk duhet të kënaqet me kaq. Një djalosh i cili ka lindur me këtë talent, duhet të shohë drejt majave”.

Maignan? Nëse skuadra më çudit, Maignan nuk e bën këtë gjë. Është një person i jashtëzakonshëm. Nëse vitin e kaluar bëmë aq mirë, ishte për shkak se kemi lojtarë me cilësi dhe Maignan është një prej tyre”, tha Pioli. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=