AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Pepe huazohet në Nice

0 0
Read Time:42 Second

Nicolas Pepe i është bashkuar skuadrës së Ligue 1 OCG Nice në formë huazimi për sezonin 2022/23.

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi londinez, me anë të një njoftimi.

27-vjeçari iu bashkua ‘Topçinjve’ nga skuadra franceze Lille në fillim të sezonit 2019/20 dhe ka bërë gjithsej 111 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 27 gola.

Anësori përfundoi mirë sezonin e tij debutues duke qenë në formacionin fillestar për finalen e Kupës FA 2020, duke shënuar golin e fitores 2-1 ndaj Chelsea.

Nico ka qenë i rregullt në ekipin kombëtar të Bregut të Fildishtë që kur bëri debutimin e tij në 2016, duke qenë pjesë e skuadrës së vendit të tij në Kupën e Kombeve të Afrikës në 2017, 2019 dhe 2021.

Ai ka bërë 34 paraqitje për Bregun e Fildishtë, duke shënuar nëntë gola.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=