Moratës i kushton shtrenjtë protesta, pezullohet me dy ndeshje dhe humb derbin

Një protestë e ashpër në përfundim të ndeshjes ndaj Beneventos i ka kushtuar shtrenjtë sulmuesit spanjoll të Juventusit Alvaro Morata, pasi u ndëshkua me karton të kuq dhe tani është pezulluar me dy ndeshje. Vendimi është marrë sot nga Gjykata Sportive, që pasi ka analizuar edhe shënimet e arbitrave për incidentin, ka vendosur ta pezullojë…

Read More

Klopp akuzon sërish: Kjo situatë po më nervozon, nuk kemi kohë të rikuperojmë energjitë!

Dëmtimet gjatë kësaj periudhe për shkak të kalendarit të ngjeshur janë kthyer në një epidemi për Liverpoolin që ka shumë probleme sidomos në repartin e mbrojtjes. Nga e gjitha kjo situatë, trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp është shumë i nervozuar, madje i revoltuar. Në një intervistë Klopp ka folur pa doreza, duke akuzuar edhe njëherë…

Read More

Chiellini dhe Demiral të gatshëm për lojë

Mbrojtësit e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Merih Demiral, janë rikuperuar nga lëndimet dhe janë stërvitur me pjesën tjetër të skuadrës gjatë ditës së hënë. Zonja e Vjetër luan kundër Dynamo Kievit të mërkurën në Ligën e Kampionëve, ndërsa tashmë e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të kësaj gare. Të dy lojtarët kanë…

Read More

Nata e Champions Liges

Ndeshjet e sotme të UEFA Champions League. ⏰ 18:55🇷🇺 L. Moskova-Salzburg 🇦🇹🇺🇦 Shakhtar-Real Madrid 🇪🇸 ⏰21:00🇪🇸 Atletico Madrid-Bayern Münih 🇩🇪🇩🇪 M’gladbach-Inter 🇮🇹🇫🇷 Marsilya-Olympiakos 🇬🇷🇵🇹 Porto-Manchester City 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🇮🇹 Atalanta-Midtjylland 🇩🇰🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Liverpool-Ajax 🇳🇱

Read More

Inter ngulmon për Milik, ofron shkëmbimin me një mesfushor

Interi dhe Napoli vijojnë punën për një tjetër operacion merkatoje, teksa këtë herë pritet të përfshihen dy futbollistë. Kështu zikaltrit kanë nisur përpjekjet për të marrë në Milano sulmuesin polak Arkadiuz Milik, i cili ka refuzuar rinovimin dhe është lënë jashtë skuadre nga Napoli. Kontrata e Milik skadon në fund të sezonit, por vetë sulmuesi…

Read More