AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Napoli fiton ndaj Torinos

0 0
Read Time:47 Second

Skuadra e Napoli ka fituar ndeshjen ndaj Torinos.

Skuadra napolitane arriti një fitore të lehtë 3:1, në shtëpi ndaj Torinos.

Serinë e golave e hapi Zambo Anguissa, i cili shënoi në minutën e 6`.

I njëjti shënoi sërish, pas gjashtë minutash, për të dyfishuar rezultatin.

Për golin e tretë u përkujdes Kavartskhelia, i cili realizoi në minutën e 37`.

Torino në anën tjetër po kërkonin të ngushtonin epërsinë, dhe ia arritën në minutën e 43`më anë të Sanabrias.

Kështu pjesa e parë u mbyll 3:1 në favor të Napolit.

Edhe në 45 minutat e dyta u zhvillua një lojë më e mirë nga skuadra vendase, por gola nuk u realizuan.

Vlen të përmendet që Torino nga minuta e 74` ishin me 10 lojtarë, pas përjashtimit me të kuq të Juric.

Me këtë fitore Napoli shkon në kuotën e 20 pikëve në vendin e parë, kurse Torino ka 10 në vendin e nëntë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=