Mourinho : Me vinte turp me lojtarët e mi

0 0
Read Time:48 Second

Jose Mourinho u tha lojtarëve të tij se kishte turp për ta pas një paraqitjeje të dobët në pjesën e parë në barazimin 1-1 me Juventusin.

Roma u nda baras në ndeshjen e xhiros së tretë në Serie A.

Trajneri portugez foli për ‘DAZN’, duke vlerësuar si paraqitje të dobët të ekipit të tij në 45 minutat e parë.

“U thashë lojtarëve të mi në pjesën e parë se më vinte turp për ta. Nuk ishte një çështje taktike, ishte qëndrimi i tyre. Ne nuk mund të vijmë këtu dhe të luajmë kështu. I thosha Salvatores (Foti) në pankinë, lutu që të jetë vetëm 1-0. Sepse humbja 1-0 është një rezultat fantastik pas asaj paraqitjeje të pjesës së parë dhe ne ishim shumë me fat. Ne nuk bëmë asgjë, ishte një fat i pastër. Ishte një skuadër shumë e ndryshme në pjesën e dytë”, tha Mourinho.

Roma pas atij barazimi ka grumbulluar shtatë pikë në ligën italiane.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %