Connect with us

Premier Liga

Mirlind Daku rikthehet në Rusi, trajneri ka një mesazh për të

Published

on

0 0
Read Time:53 Second

Mirlind Daku është rikthyer në Rusi, tek ekipi i tij, Rubin Kazan.

Kjo u bë e ditur nga trajneri i tij atje, Rashid Rakhimov, i cili tregoi se Daku nuk luajti në ndeshjen miqësore pasi që sapo është rikthyer.

Rakhimov tha se bashkëlojtarët e kanë takuar dhe folur me të, teksa zbuloi se i ka thënë Dakut që të ndajë futbollin nga politika.

“Daku sapo është kthyer. Ai është mirë. Djemtë e kanë takuar, kanë folur. E kuptojmë që situata të tilla ndodhin, me Demiralin e Turqisë për shembull. Për fat të keq futbolli është i përzier me politikën tani. Mendoj se punë e lojtarëve është të ndajnë futbollin nga politika. Dhe ia kam thënë Dakut këtë, që duhet të fokusohet në këtë”, tha Rakhimov.

Mirlind Daku u dënua me dy ndeshje moslojë nga UEFA, pasi që pas ndeshjes me Kroacinë, mori megafonin duke sharë serbët dhe maqedonët.

Pas përfundimit të aventurës së kuqezinjve në Euro 2024, Daku kaloi disa ditë pushime në bregdetin shqiptar, për t’u kthyer në Rusi te ekipi i tij, Rubin Kazan.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Premier Liga

Berisha i dhuron 3 pikë Akhmatit

Published

on

0 0
Read Time:19 Second

Bernard Berisha ishte protagonist në fitoren e ekipit të tij në Superligën e Rusisë.

Berisha pavarësisht se u inkuadrua në 10 minutat e fundit të ndeshjes, arriti të shënoj golin e fitores për Akhmat Grozny ndaj Ural.

Kosovari, golin e shënoi në frymën e fundit të lojës, transmeton lajmesportive.

Ai deri më tani ka shënuar dy gola, derisa ka kontribuar edhe me një asistim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Premier Liga

Nuk ka vend në 11-shen e Chelseas per Abraham

Published

on

0 0
Read Time:35 Second

Afrimet e Ziyech, Werner dhe shumë shpejt e Kai Havertz kanë mbipopulluar repartin ofensivë të Chelseat çka mund të shtyjë drejtuesit të bëjnë edhe largime.

I

sakrifikuari mund të jetë Tammy Abraham për të cilin interesohet Aston Villa aty ku lojtari ka shkëlqyer 2 vite më parë me 26 gola duke i ndihmuar të ngjiten në Premierligë.

Chelsea nuk dëshiron ta humbasë dhe synon ta huazojë vetëm për një sezon por fillimisht ka hasur në rezistencën e lojtarit i cili dëshiron të provojë veten për të qenë titullar.

Pas zyrtarizimit të Havertz gjërat do të ndryshojnë sërish dhe atëherë edhe Abraham mund të bindet që nuk do të luajë titullar te Chelsea në sezonin e ri.

 


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Home

ZYRTARE: Chilwell i bashkohet Chelsea-s

Published

on

0 0
Read Time:17 Second

Chelsea sonte ka bere transferin tjetër të rëndësishem per ta,duke inkuadruar ne ekip ish lojtarin tashmë të Leicester mbrojtesin Chilwell.

Chelsea kërkonte me ngulm nje mbrojtës të majtë ansor,dhe kryetekniku Frank Lampard kerkoj nga bordi i Chelsea-s me ngulm transferin e Chilwell.

Chelsea pritet të transferoj ende lojtar si ; Thiago Silva dhe Havertz(Leverkusen). /sportnews3


Happy

Happy

0 %


Sad

Sad

0 %


Excited

Excited

0 %


Sleepy

Sleepy

0 %


Angry

Angry

0 %


Surprise

Surprise

0 %

Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=