AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Messi te Juventusi?

0 0
Read Time:1 Minute, 5 Second

Pas L’Equipe, tani gazeta spanjolle AS gjithashtu pretendon se Juventusi ka qenë në kontakt me rrethimin e Lionel Messi dhe ende janë opsion së bashku me Manchester Cityn, PSG-n dhe Interin.

Legjenda argjentinase është në betejë ligjore me Barcelonën, pasi të dy klubi dhe lojtari janë të bindur që klauzola e kontratës mbron interesat e tyre.

Nëse Messi arrin të largohet nga Camp Nou si lojtar i lirë, atëherë Juventusi do të ishte konkurrenti kryesor i Manchester Cityt, shkruajnë L’Equipe dhe AS.

Të dyja këto gazeta në Francë dhe Spanjë sigurojnë se Juve kanë qenë në kontakt me rrethimin e Messit për të pyetur rreth situatës dhe se janë të interesuar për lojtarin.

Kjo do të bënte që Messi dhe Cristiano Ronaldos të luani bashkë për herë të parë në karrierën e tyre, megjithëse problemi i pashmangshëm do të ishte se kush e merr rrogën më të madhe.

Manchester City mbeten më të preferuarit falë pranisë së Pep Guardiolas.

Interi është pak më larg, pjesërisht sepse Antonio Conte nuk do të dëshironte që dikush si Messi të dominojë skuadrën e tij dhe të detyronte një ndryshim të madh të taktikave.

PSG tashmë e ka Neymarin dhe do të mirëpresë një ribashkim me argjentinasin për të arritur ëndrrën e tyre, fitoren në Ligën e Kampionëve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=