Marca : Busquest do të largohet

0 0
Read Time:26 Second

Sergio Busquets mund të largohet nga Barcelona në merkaton e ardhshme verore.

Të paktën kështu raporton Marca që e paralajmëron fundin e një epoke të gjatë që skuadra dhe lojtari kishin.

Sipas po të njëjtit burim, nëse nuk ka ndonjë surpizë, vera do ta gjejë mesfushorin legjendar në Major League Soccer, transmeton lajmesportive.

Dy lojtarët që drejtuesit e Barçës po ndjekin për të zëvendësuar mesfushorin janë Martin Zubimendi i Real Sociedad, klauzola e lirimit të të cilit është 60 milionë euro dhe Ruben Neves i Wolverhampton. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %