Man United është gati t’i paguajë Ajax 100 milion euro për Anthony

0 0
Read Time:36 Second

Manchester United nuk po i braktis përpjekjet për të marrë anësorin e Ajax, Anthony, klubi po përgatit një ofertë të re. Raportohet nga Footmercato. Gjiganti anglez do të paguajë 100 milionë euro, duke përfshirë edhe bonuset për një lojtar 22-vjeçar.

Burimi thotë se Ajax mund ta pranojë një ofertë të tillë, pasi fillimisht pritej të merrte këtë shumë për lojtarin e tyre. Më herët, klubi holandez refuzoi Djajtë e Kuq, të cilët ofruan 80 milionë euro.

Këtë sezon, braziliani mori pjesë në tre ndeshje, duke marrë parasysh të gjitha turnet, në të cilat shënoi dy gola dhe shënoi dy asistime. Kontrata aktuale e punës së futbollistit me Ajax është e vlefshme deri në fund të qershorit 2025.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %