AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Liverpool fitorën e parë 9:0

0 0
Read Time:42 Second

Liverpooli ka fituar me goleadë ndeshjen ndaj Bournemouth.

‘Reds’ regjistruan vetëm fitoren e parë në ligën angleze, por me një debakël 9:0 ndaj Bournemouth.

Protagonist në këtë takim ishte Roberto Firmino, më dy gola e tri asistime.

Serinë e golave e hapi Luiz Diaz i cili gjeti golin në minutën e 3`.

Harvey Elliott dyfishoi epërsinë në minutën e 6`.

Për 3:0 u përkujdes Trent Alexander Arnold në të 28`.

Roberto Firmino shënoi golin e katër në minutën e 31`, kurse Virgil Van Dijk shënoi

Pjesa e parë u mbyll me atë rezultat.

Në pjesën e dytë vendasit nuk u ndalën, pasi shënuan edhe katër herë.

Ishte Mepham, Roberto Firmino, Fabio Calvalho, Luiz Diaz që tundën rrjetën.

Kështu pas një humbje dhe dy barazimeve, Liverpooli merr fitoren e parë në edicionin e ri të ligës angleze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=