AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Kroacia mposht Danimarkën

0 0
Read Time:39 Second

Kombëtarja kroate ka fituar ndeshjen ndaj Danimarkës.

Kroacia korri fitore 2:1 ndaj danezëve dhe mori kryesimin e tabelës.

Gjatë 90 minutave u zhvillua një ndeshje shumë intensive, me dy skuadrat që po kërkonin golin.

Pavarësisht rasteve në pjesën e parë nuk kishte gola, përcjell lajmi.net.

Por, në të dytën u realizuan tri, përcjell lajmi.net.

Ishin fillimisht kroatët që kaluan në epërsi, me golin e Sosas, në minutën e 49`.

Në minutën e 77` ishte Eriksen që realizoi një supergol, për te barazuar shifrat.

Mirëpo gëzimi i danezëve zgjati vetëm dy minuta, pasi Majer shënoi në të 79` për t`i dhuruar sërish epërsinë Kroacisë.

Kështu kroatët morën një fitore të rëndësishme, duke marrë vendin e parë me 10 pikë, kurse Danimarka të dytin me 10 gjithsej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=