AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Kroacia mposht Austrinë,1-3

0 0
Read Time:29 Second

Kroacia ka shënuar fitore të lehtë përballë Austrisë.

Kombëtarja kroate ka marrë një fitore 1:3 në udhëtim kundër kombëtares së Austrisë.

Kroacia zhbllokoi sfidën qysh në minutën e 6’, kur Luka Modric dërgoi topin në rrjetë. Tre minuta më vonë, Austria barazoi me anë të Baumgartner.

Në pjesën e dytë, mysafirët shënuan me Livaja në minutën e 69’ dhe Dejan Lovren në minutën e 72’, për të vulosur rezultatin final 1:3.

Me këtë fitore, Kroacia mban pozitën e parë në grupin 1, duke lënë prapa Danimarkën, Francën. Austria radhitët në pozitën e fundit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=