Kosova nis përgatitjet për ndeshjet e qershorit, shtatë futbollistë në stervitjen e parë

0 0
Read Time:35 Second

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e mujit qeshor kundër Rumanisë dhe Bjellorusisë, të vlefshme për kualifikimet e “Euro 2024”.

Trajneri Alien Giresse sot ka mbajtur stërvitjen e parë të grupit, u zhvillua në Kampin Nacional në Hajvali.

Në ditën e parë në stërvitje morën pjesë shtatë futbollistë: Arijanet Muric, Samir Ujkani, Visar Bekaj, Amir Rrahmani, Lirim Kastrati, Ermal Krasniqi dhe Betim Fazliji. 

Pjesa tjetër e futbollistëve është planifikuar të arrijë në dy ditët e ardhshme, kur përzgjedhësi Alain Giresse do ta ketë ekipin e kompletuar.

Ndërkohë, nesër janë paraparë dy stërvitje, njëra në orët e paradites (10:30) dhe tjetra në orët e pasdites (17:0), po ashtu në Hajvali.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %