Connect with us

Transfer ZONE

Korenica transferohet tek ekipi rumun “Cluj”

Published

on

0 0
Read Time:22 Second

Klubi i futbollit “Manisa” ka bërë të ditur se Meriton Korenica është transferuar tek ekipi rumun “Cluj”.

“Rumania është numri 1 për sa i përket transferimit të futbollistit tonë, Meriton Korenica. Është arritur një marrëveshje me FC CFR 1907 ‘Cluj’, një nga ekipet e ligës”.

“Dëshirojmë të falënderojmë Meriton Korenicën për shërbimet që i ka ofruar klubit tonë dhe t’i urojmë suksese në karrierën e tij të ardhshme”, thuhet në njoftimin e klubit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading
Click to comment

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Transfer ZONE

PSG gati 200 milionë euro për dyshen Osimhen dhe Kvarastkhelia

Published

on

0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

Paris Saint-Germain është gati të ofrojë 200 milionë euro për të siguruar shërbimet e dy yjeve të Napolit Victor Osimhen dhe Khvicha Kvarastkhelia.

Interesimi i gjigantit francez për yllin nga Gjeorgjia më nuk është sekret, pavarësisht që Napoli po refuzon ta shet në verë.

Situata është komplet ndryshe për Osimhen që ka një klauzolë lirimi në vlerën e 130 milionë eurove mirëpo shkaku që po mungojnë propozimet, skuadra italiane mund ta shesë për ndonjë vlerë më të ulët.

“Corriere dello Sport” raporton se Napoli është gati të ofrojë 200 milionë euro për të siguruar dy yjet, mirëpo oferta më shumë gjasë do të refuzohet nga klubi.

Klubi italian synon ta shet vetëm Osimhenin, meqenëse Kvarastkhelia është i paprekshëm, si dhe pritet të jetë ylli kryesor në planet e Antonio Contes.

Agjenti i gjeorgjianit Mamuka Jugeli më herët konfirmoi se e ardhmja e lojtarit mbetet në duart e Napolit.

Jemi të mërzitur sepse nuk është në Ligën e Kampionëve, prandaj është e domosdoshme për ta fituar Serie A. E ardhmja varet nga presidenti i Napolit. Nëse mendon ta shet, atëherë do largohemi. Nëse Napoli vazhdon ta mbajë, atëherë do të rinovojmë”.

Aktualisht ka tension vetëm në kontratë sepse Kvarstkhelia është ndër lojtarët që fiton më së paku, rreth 1.8 milionë euro për sezon kurse me rinovimin e kontratës do të fitonte 5 milionë euro plus 2 milionë euro bonuse.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Transfer ZONE

Bayern Munich e kompleton transferimin e yllit portugez nga Fulhami

Published

on

0 0
Read Time:1 Minute, 16 Second

Joao Palhinha i është bashkuar gjigantit gjerman, Bayern Munich, me një transferim nga Fulhami i Premierligës, me një marrëveshje katërvjeçare.

“Kjo është një nga ditët më të lumtura të jetës sime”, tha Palhinha. “Tani jam duke luajtur për një nga klubet më të mira në Evropë. Është një ëndërr e realizuar për mua dhe jam shumë krenar për këtë. Mezi po pres atmosferën dhe tifozët në Allianz Arena. Unë dua të shijoj suksese me FC Bayern dhe për të fituar tituj – do të jap gjithçka”.

28-vjeçari ishte afër nënshkrimit për Bayernin verën e kaluar, vetëm që transferimi të prishej në ditën e fundit. Ai nënshkroi një zgjatje të kontratës me Fulhamin deri në vitin 2028 menjëherë pas kësaj, por Bayern nuk u tërhoq në ndjekjen e lojtarit dhe përfundimisht i ka siguruar shërbimet e tij për vitet e ardhshme.

“João Palhinha ishte shumë i kërkuar nga FC Bayern edhe verën e kaluar – dhe me të drejtë”, tha drejtori sportiv i Bayernit, Max Eberl. “Ishte e rëndësishme që ne kurrë të mos i humbnim kontaktet. João me të vërtetë donte të vinte në Bayern dhe ne kemi nevojë për lojtarë të tillë. Ai është një lojtar i rëndësishëm për të ardhmen tonë. Ai ka demonstruar edhe një herë fuqitë e tij në skenën e madhe në Euro dhe sjell shumë përvojë, pasi ka luajtur më parë në një Euro dhe Kupën e Botës, dhe ka bërë rreth 300 paraqitje në ligat portugeze dhe angleze. Ai do të na japë stabilitet më të madh në mesfushë.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Transfer ZONE

Girona transferon mesfushorin e Manchester Unitedit

Published

on

0 0
Read Time:18 Second

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, ka njoftuar se befasia e La Ligas sezonin e kaluar Girona, ka arritur marrëveshje me mesfushorin holandez, Donny van der Beek.

Ai pritet të nënshkruajë për klubin spanjoll deri në vitin 2028.

Për 27-vjeçarin, do të paguhet 15 milionë euro.

Holandezi së fundmi ishte pjesë e Eintracht Frankfurtit si lojtar i huazuar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Continue Reading

Lajmet në Trend

Copyright © 2021 LajmeSportive

Resize text-+=